Orhangazi Mahallesi, Narlı Sk. No:7/A Pendik /İSTANBUL
trende

SURGILINE 3000R AMELİYAT MASASI

Bıçakcılar Surgiline 3000R Ameliyat Masası, cerrahi girişimler sırasında hastalara verilmesi gereken değişik pozisyonlar gözönüne alınarak tasarlandı. Bıçakcılar Surgiline 3000R Ameliyat Masasının kullanımı sırasında hasta ve kullanıcının güvenliği ön planda tutuldu.

Surgiline 3000R Ameliyat Masası, ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz çelik ve yüksek nitelikli bileşenler kullanılarak üretildi.

Masanın; aşağı/yukarı, yatay kayma, sırt bölümü aşağı/yukarı, Trendelenburg/ters Trendelenburg, sağ/sol lateral, böbrek cerrahisi pozisyonları elektro-hidrolik bir sistem ile gerçekleşir. Bu hareketler, kablolu el kumandası ile sessiz ve titreşimsiz olarak yapılır. El kumandasının arızalanması durumunda masanın şasesi üzerinde bulunan acil durum kumandası yardımıyla tüm elektro-hidrolik bölümler kumanda edilebilmektedir.

Pozisyon değişikliklerindeki hareket hızı sabittir. Baş ve ayak bölümlerinin hareketleri mekanik olarak gazlı piston yardımı ile sağlanır.

Masanın hareketlerini sağlayan elektro-hidrolik sistem, entegre akü şarj sistemi ile beslenir ve şebeke enerjisinin kesilmesi halinde tam dolu akü ile yaklaşık 60 tam hareket yapma imkanı sağlar.

Masanın üst tablası sıvıya dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Baş, sırt (iki parçalı), oturma ve ayak (sağ ve sol) bölümlerinden oluşan masa üst tablası hasta güvenliği ve hijyen gereklerini sağlayan 60 mm kalınlığında özel olarak tasarlanmış altı parça poliüretan minderle kaplıdır. Bu minderler; antistatik, sıvı geçirmez, dikişsiz ve poliüretan malzemeden üretilmiş olup yumuşak bir dokuya sahiptir. Minderler masa üst tablasına, kendiliğinden çıkmayacak şekilde mantar bağlantı pimi ile sabitlenmiş ve gerektiğinde kolaylıkla çıkarılıp yıkanarak veya silinerek dezenfekte edilebilir.

Surgiline 3000R Ameliyat Masası yatay kayma hareketi sayesinde C-kollu radyografi cihazların görüntüleme alanı artmaktadır.

Masa şasesi, ameliyat ekibine çalışmaları sırasında rahat hareket olanağı sağlar. Masa şasesi ve yükseltme kolonu koruması paslanmaz çelik sacdan üretilmiştir.

Masa, biri antistatik özelliğe sahip dört tekerleği ile kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilir.

Ameliyat masası tabanında bulunan elektro-hidrolik kontrollü ayaklar, masanın bulunduğu konumda sabitlenmesini sağlar. Bu ayaklar 6mm zemin farklılıklarında bile masayı dengeleyebilmekte ve doğru konumda sabitleyebilmektedir.

Aksesuarlar, masanın her iki yanında bulunan paslanmaz çelikten üretilmiş kenar raylar üzerine monte edilir.


Surgiline 3000R Ameliyat Masası, yüksek teknoloji ve üretim kalitesinin yanısıra, satış sonrası hizmet garantisi ile de fiyat-yarar oranı yüksek, uzun dönemli bir yatırımdır.

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 650 – 1000 mm

Yükseklik (Minder ile): 710 – 1060mm

Minder kalınlığı: 60 mm

Masa üstü: 550 x 2135 mm

Masa tabanı: 490 x 1100 mm

Baş bölümü: 525 x 355 mm

Sırt bölümü: 550 x 680 mm

Oturma bölümü: 550 x 61O mm

Ayak bölümü (Sağ): 265 x 650 mm

Ayak bölümü (Sol): 265 x 650 mm

Hasta taşıma kapasitesi: 200 kg

Şebeke/jeneratör giriş voltajı: 230V, 50Hz

Motor voltajı: DC 24V, 1OA

Akü tipi: DC 12V, 12Ah, kuru tip, bakıma ihtiyaç duymayan

Düşük şarj seviyesi ikazı: Sesli ikaz

Akü şarj süresi: 18 Saat (tam şarj)

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Açık Sohbet
Merhaba , Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Merhaba Sizlere Yardımcı Olmak İsterim .
Dilerseniz buradan bilgi alabilirsiniz.!