Orhangazi Mahallesi, Narlı Sk. No:7/A Pendik /İSTANBUL
trende

SURGILINE 3000 AMELİYAT MASASI

Bıçakcılar Surgiline 3000 Ameliyat Masası, ameliyatlarda hastalara verilen değişik pozisyonlar göz önüne alınarak projelendirildi. Tasarımında hasta ve kullanıcının güvenliği ön planda tutuldu.

Üretiminde ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz çelik ve yüksek nitelikli girdiler kullanıldı.

Masanın aşağı/yukarı, yatay kayma, sırt bölümü aşağı/yukarı, Trendelenburg/ters Trendelenburg, sağ/sol lateral, böbrek cerrahisi pozisyonları elektrohidrolik sistem ile gerçekleşir. Bu hareketler, kablolu el kumandası yardımı ile sessiz ve titreşimsiz olarak yapılır. El kumandasının arızalanması durumunda şase üzerinde bulunan acil müdahale butonları yardımıyla el kumandasındaki tüm fonksiyonlar yapılabilmektedir. Pozisyon değişikliklerindeki hareket hızı sabittir. Baş ve ayak bölümlerinin hareketleri mekanik gazlı piston yardımı ile sağlanır.

Masa üst tablası sıvıya dayanıklı malzemeden üretilmiş olup, baş, sırt (iki parçalı), ve ayak bölümünden (sağ ve sol) oluşmaktadır. Ameliyat masası tablasının minderleri 60 mm kalınlığında olup, minderler antistatik, sıvı geçirmez, dikişsiz, poliüretan malzemeden üretilmiş ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Minderler masa üst tablasına, kendiliğinden çıkmayacak şekilde mantar bağlantı pimi ile sabitlenmiş ve gerektiğinde kolaylıkla çıkartılıp yıkanarak veya silinerek dezenfekte edilebilir.

Minderlerin içerisine hiçbir şekilde kan veya sıvı nüfuz etmemektedir. Bu minderler, uzun süren ameliyatlarda bile, hastayı, ağırlık destek noktalarına yapılan baskıdan ötürü rahatsız etmeyen ve ayrıca röntgen ışınlarını geçiren yapıdadır.

Masa üst tablası altında tabla boyunca uzanan kaset tüneli ile radyolojik incelemelere olanak sağlanır. Surgiline 3000, yatay hareket yeteneği ile C kollu röntgen cihazları ile kullanıma uygundur. Çarpma engelleme sistemi ile farklı bölümlerdeki sensörler sayesinde masanın mekanik bölümlerinin birbirine çarpması önlenir.

Masanın hareketlerini sağlayan elektrohidrolik sistem, entegre akü şarj sistemi ile beslenir. Entegre akü sistemi elektrik kesintilerinde masanın yaklaşık 60 tam hareket yapmasını sağlar. Akü seviyesinin hidrolik motoru çalıştırmaya yetmeyecek kadar düşmesi durumunda mekanik ayak pedalı yardımıyla ile istenen tüm hareketler yapılabilir.

Ayrıca el kumandasının arızalanması durumunda bile masanın kullanılmaya devam edilebilmesi için şase üzerinde elektronik acil durum kumandası mevcuttur.

Bir elektronik konum anahtarı vasıtasıyla ameliyat masasının bu ikinci kontrol sistemi ile kullanılabilmesi sağlanır.

Masa, biri antistatik özelliğe sahip dört tekerleği ile kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilir.

Ameliyat masası tabanında bulunan elektro-hidrolik kontrollü ayaklar, masanın bulunduğu konumda sabitlenmesini sağlar. Bu ayaklar 6 mm zemin farklılıklarında bile masayı dengeleyebilmekte ve doğru konumda sabitleyebilmektedir.

Hasta güvenliği açısından, elektro- hidrolik olarak kontrol edilen hiçbir hareket, ameliyat masası yere sabitlenmeden yapılamaz.

Aksesuarlar, masanın her iki yanında bulunan paslanmaz çelikten üretilmiş kenar raylar üzerine monte edilir.

Surgiline 3000, yüksek teknoloji ve üretim kalitesinin yanısıra, satış sonrası hizmet garantisi ile de uzun dönemli bir yatırımdır.

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 730/650 – 1150/1000 mm

Yükseklik (Minder ile): 790 – 1210 mm

Masa üstü: 550 x 2135 mm

Masa tabanı: 490 x 1100 mm

Baş bölümü: 525 x 355 mm

Sırt bölümü: 550 x 680 mm

Oturma bölümü: 550 x 610 mm

Ayak bölümü (Sağ): 265 x 650 mm

Ayak bölümü (Sol): 265 x 650 mm

Şebeke/jeneratör giriş voltajı: 230V, 50/60Hz

El kumandası voltajı: DC 5V

Motor girişleri: DC 24V, 10A

Akü tipi: 2 adet 12V, 12Ah’lik kuru tip, bakıma ihtiyaç duymayan

Akü şarj voltajı: DC 27.2V

Akü şarj süresi:18 saat (tam şarj)

Düşük şarj seviyesi ikazı: Sesli ikaz

Sıfırlama: Tek butonla baş ve bacak bölümleri hariç masa üstü yere paralel hale getirilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Açık Sohbet
Merhaba , Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Merhaba Sizlere Yardımcı Olmak İsterim .
Dilerseniz buradan bilgi alabilirsiniz.!