Orhangazi Mahallesi, Narlı Sk. No:7/A Pendik /İSTANBUL
trende

SURGILINE 2000R AMELİYAT MASASI

Bıçakcılar Surgiline  2000R Ameliyat Masası, ameliyatlarda hastalara verilen değişik pozisyonlar gözönüne alınarak projelendirildi. Tasarımında hasta ve kullanıcının güvenliği ön planda tutuldu.

Üretiminde ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz çelik ve yüksek nitelikli girdiler kullanıldı.

Masanın aşağı/yukarı, yatay kayma, sırt bölümü aşağı/yukarı, Trendelenburg/ters Trendelenburg, sağ/sol lateral, fleks ve refleks hareketleri elektrohidrolik sistem ile gerçekleşir. Bu hareketler, kablolu el kumandası ile sessiz ve titreşimsiz olarak yapılır. El kumandasının arızalanması durumunda şase üzerinde bulunan acil müdahale butonları yardımıyla el kumandasındaki tüm fonksiyonlar yapılabilmektedir. Pozisyon değişikliklerindeki hareket hızı sabittir. Baş ve ayak bölümlerinin hareketleri mekanik olarak sağlanır. Masa tabanı sabit konumdayken, masanın üst bölümü ekseni etrafında 355° döndürülebilir.

Masanın hareketlerini sağlayan elektrohidrolik sistem, entegre akü şarj sistemi ile beslenir ve elektrik kesintilerinde masaya toplam 30 dakikalık hareket süresi (yaklaşık 30 tam hareket) sağlanır.

Masa üst tablası sıvıya dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Baş, sırt, oturma ve ayak (sağ ve sol) bölümlerinden oluşan tabla hasta konforu ve hijyen gereklerini sağlayan 40 mm kalınlığında özel tasarım poliüretan minderlerle kaplıdır. Minderler sıvı geçirmez ve kolay temizlenir. Yerlerinden çıkarılmaları ve takılmaları kolaydır.

Opsiyonel olarak sunulan ve kolaylıkla monte edilebilen “pim seti” sayesinde masa üstü yükseltilerek radyolojik incelemelere olanak sağlanır.

Surgiline 2000R, yatay hareket yeteneği ile C kollu röntgen cihazları ile kullanıma uygundur.

‘T’ şeklindeki  masa tabanı, ameliyat ekibine çalışmaları sırasında rahat hareket olanağı sağlar. Masa tabanı ve elektro­ hidrolik piston  koruması paslanmaz çeliktendir. Masa, antistatik özelliğe sahip dört tekerleği ile kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilir ve zemin farklılıklarını dengelemek için  en az üç noktada fren sistemi ile istenen konumda sabitlenir.

Aksesuarlar, masanın her iki yanında bulunan paslanmaz çelikten üretilmiş kenar raylar üzerine monte edilir.

Surgiline 2000R, yüksek teknoloji ve üretim kalitesinin yanısıra, satış sonrası hizmet garantisi ile de uzun dönemli bir yatırımdır.

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 730 – 1060 mm

Yükseklik (Minder ile): 770 – 1100 mm

Masa üstü:  500 x 1980 mm

Masa tabanı: 370 x 830 mm

Baş bölümü:  500 x 305 mm

Sırt bölümü: 500 x 530 mm

Oturma bölümü: 500 x 560 mm

Ayak bölümü (Sağ): 235 x 620 mm

Ayak bölümü (Sol): 235 x 620 mm

Şebeke/jeneratör giriş voltajı: 230V, 50/60Hz

El kumandası voltajı: DC 5V

Motor girişleri: DC 24V, 10A

Akü tipi: 2 adet 12V, 7Ah’lik kuru tip, bakıma ihtiyaç duymayan

Akü şarj  voltajı:  DC  27.2V

Düşük şarj seviye ikazı: Sesli ikaz

Akü şarj süresi: 18 saat (tam şarj)

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Açık Sohbet
Merhaba , Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Merhaba Sizlere Yardımcı Olmak İsterim .
Dilerseniz buradan bilgi alabilirsiniz.!