Orhangazi Mahallesi, Narlı Sk. No:7/A Pendik /İSTANBUL
trende

SURGILINE 2000E AMELİYAT MASASI

Bıçakcılar Surgiline 2000E Ameliyat Masası, ameliyatlarda hastalara verilen değişik  pozisyonlar göz önüne alınarak projelendirildi. Tasarımında hasta ve kullanıcının güvenliği ön planda tutuldu.

Üretiminde ameliyathane koşullarına uygun paslanmaz çelik ve yüksek nitelikli girdiler kullanıldı.

Masanın aşağı/yukarı, yatay kayma, sırt bölümü aşağı/yukarı, Trendelenburg/ters Trendelenburg, sağ/sol lateral, fleks ve refleks hareketleri elektrohidrolik sistem ile gerçekleşir. Bu hareketler, kablolu el kumandası ile sessiz ve titreşimsiz olarak yapılır. El kumandasının arızalanması durumunda şase üzerinde bulunan acil müdahale butonları yardımıyla el kumandasındaki tüm fonksiyonlar yapılabilmektedir. Pozisyon değişikliklerindeki hareket hızı sabittir. Baş ve ayak bölümlerinin hareketleri mekanik olarak sağlanır. Masa tabanı sabit konumdayken, masanın üst bölümü ekseni etrafında 355° döndürülebilir.

Masanın hareketlerini sağlayan elektrohidrolik sistem, entegre akü şarj sistemi ile beslenir ve elektrik kesintilerinde masaya toplam 30 dakikalık hareket süresi (yaklaşık 30 tam hareket) sağlanır.

Masa üst tablası sıvıya dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Baş, sırt, oturma ve ayak (sağ ve sol) bölümlerinden oluşan tabla hasta konforu ve hijyen gereklerini sağlayan 80 mm kalınlığında minderlerle kaplıdır. Minderler; antistatik yapıdadır; sıvı geçirmez ve kolay temizlenir. Yerlerinden çıkarılmaları ve takılmaları kolaydır.

Masa tablası isteğe bağlı özel bir aksesuar kullanılarak kolay bir şekilde radyolojik incelemeler için uygun duruma getirilebilir.

Surgiline 2000E yatay hareket yeteneği ile C kollu röntgen cihazları ile kullanıma uygundur.

“T” şeklindeki masa tabanı, ameliyat ekibine çalışmaları sırasında rahat hareket olanağı sağlar. Masa tabanı ve elektrohidrolik piston koruması paslanmaz çeliktendir. Masa, antistatik özelliğe sahip dört tekerleği ile kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilir ve zemin farklılıklarını dengelemek için en az üç noktada fren sistemi ile istenen konumda sabitlenir. Aksesuarlar, masanın her iki yanında bulunan paslanmaz çelikten üretilmiş kenar raylar üzerine monte edilir.

Surgiline 2000E, yüksek teknoloji ve üretim kalitesinin yanısıra, satış sonrası hizmet garantisi ile de uzun dönemli bir yatırımdır.

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 725 – 1055 mm

Yükseklik (Minder ile): 805 – 1135 mm

Masa üstü: 500 x 1880 mm

Masa tabanı: 370 x 830  mm

Baş bölümü: 500 x 240  mm

Sırt bölümü: 500 x 490  mm

Oturma bölümü: 500 x 510 mm

Ayak bölümü (Sağ): 235 x 555 mm

Ayak bölümü (Sol): 235 x 555 mm

Şebeke/jeneratör giriş voltajı: 230V, 50Hz

El kumandası voltajı: DC 5V

Motor girişleri: DC 24V, 10A

Akü tipi: 2 adet 12V, 7Ah’lik kuru tip, bakıma ihtiyaç duymayan

Akü şarj voltajı: DC 27.2V

Düşük şarj seviye ikazı: Sesli ikaz

Akü şarj süresi: 18 saat (tam şarj)

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Açık Sohbet
Merhaba , Nasıl yardımcı olabiliriz ?
Merhaba Sizlere Yardımcı Olmak İsterim .
Dilerseniz buradan bilgi alabilirsiniz.!